Z jakich przyczyn wstąpienie Polski do UE było odpowiednią decyzją?

Kondycja UE
Choć Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednakże nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokoło siebie wiele zamożnych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są bardzo zamożne, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to i tak UE to potęga. I chociaż ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy mieć na uwadze, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie wcale nie jest powiedziane, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie Unia Europejska to doskonały pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże wielkim minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie Europy jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie tak będzie, lecz trudno jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dużego bezrobocia, w szczególności wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednak ma duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog sp-doky.eu

Comments are closed.

Wykształcenie najwa

Najlepsza szkoła w mieście W dzisiejszych nowoczesnych czasach, wyedukowanie gra gigantyczną ...

Z jakich przyczyn ws

Kondycja UE Choć Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to ...

Sprzedaż mieszkań

Szukanie odpowiedniego mieszkanka, zdoła być kłopotliwe i ciężkie. Szczególnie jeśli ...

Podłogi szklane

Pragnąc posiadać budynek wolnostojący nowoczesny, godny uwagi, a zwłaszcza komfortowy, ...

Czemu warto stosowa

Naturalne kosmetyki i suplementy - czemu warto ich używać Ostatnie lata ...